KULTURA / Besedy a přednášky

Popis: Alena Machálková při svém putování Afrikou.
Alena Machálková při svém putování Afrikou.
Autor / zdroj: archiv Aleny Machálkové
Datum konání: pátek 14. 2. 2020; 18.30

Přijďte si poslechnout pestré vyprávění proložené fotografiemi a zážitky ze života a stopu na černém kontinentu

PRAHA

Jaké to je prostopovat Afrikou napříč jako samotná holka? Jak to změní vaše vnímání tohohle obrovského kontinentu? Nenechejte si ujít přednášku Aleny Machálkové o jejím dobrodružném putování napříč černým kontinentem. Uskuteční se v pátek 14. února od 18.30 hodin v Biu Oko v Praze.

Alena Machálková o svém putování Afrikou:
V Evropě nikoho ani nenapadne srovnávat Ukrajinu se Švýcarskem. Proč tedy házíme všechny africké státy do stejného pytle a píšeme jim všem stejný osud? Afrika má (stejně jako Evropa) přes 50 států a stejně tak rozmanitou kulturu. Celkem jsem v Africe strávila asi 4 roky, navštívila tam 30 zemí a krom toho, že tu a tam postavím knihovnu, si myslím, že si Afrika zaslouží, aby přibyla na naší cestovní mapě. Pojďme společně zbořit zastaralé předsudky o Africe.
Přijďte si poslechnout pestré vyprávění proložené fotografiemi a zážitky ze života a stopu na tomto kontinentu.


Alena Machálková
Za posledních 10 let navštívila 80 států v Africe, Asii, Jižní Americe a Evropě, a to převážně stopem. Vysokou školu studovala v Hong Kongu, Jihoafrické Republice a Skotsku se stážemi na Tchajwanu a výzkumem v Bolívii. Má široké zkušenosti nejen pohledu běžného cestovatele, ale i z každodenního života obyvatel těchto zemí.

Autor / zdroj: -red-

DALŠÍ ČLÁNKY

Držitel Grammy Oran Etkin se vrací s unikátním workshopem pro děti

V dubnu se vrací série interaktivních koncertů pro děti pod vedením držitele Grammy Orana Etkina v rámci mezinárodního festivalu Mladí ladí jazz.

Praha 4 má nové stanoviště Městského kamerového systému

Městská část Praha 4 má zcela nové stanoviště městského kamerového systému (MKS). Nachází se na křižovatce ulic Na Strži, Olbrachtova a Jeremenkova a

Národní muzeum zavádí volný vstup pro děti a mládež

Do Národního muzea zavítal v loňském roce více než milion návštěvníků. Nově od 1. března 2020 navíc Národní muzeum zavádí volný vstup do všech svých o

DNES SE STALO

VYNÁLEZY23. února 1893

Rudolf Diesel získal patent na dieselový motor.

VĚDA23. února 1941

v USA proběhla první izolace čistého plutonia.

POZVÁNKA OBRAZEM