AKTUÁLNĚ / Krimi

Pomocí jedné bankovky si „vydělal” přes milion
V případě, že poznáváte muže na kamerovém záznamu, kontaktujte prosím linku 158. 
Autor / zdroj foto: Policie ČR

Praha / Plzeň

Kriminalisté z prvního pražského obvodu pátrají po totožnosti muže, který si díky podvodnému vkladu peněz do bankomatu určeného pro převod financí na kryptoměnu, přišel na částku převyšující jeden milion korun.

"Na začátku března přijalo Obvodní státní zastupitelství pro Prahu 1 oznámení o podvodném jednání, ke kterému došlo na území města Plzeň, avšak následek tohoto činu byl zjištěn právě na území hlavního města. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení a po provedeném šetření zajistili kamerové záznamy z doby, kdy byl skutek spáchán. Po vyhodnocení těchto záznamů byl policisty vytipován možný pachatel uvedeného skutku," informovala kpt. Bc. Kristýna Soukupová, koordinátor prevence Policie České republiky.

Muž se několikrát vrátil k tzv. bitcoinmatu, do kterého vkládal opakovaně jednu bankovku neurčené nominální hodnoty a to za účelem nákupu kryptoměny. Tato bankovka se mu však při každém vkladu vrátila zpět, namísto toho, aby zůstala uložena v uvedeném zařízení.

"Doposud blíže nezjištěným způsobem se muži úmyslně podařilo do své kryptopeněženky takto nastřádat více než jeden milion korun, čímž způsobil škodu společnosti, provozující bitcoinmat. Toto jednání v současné době prověřují pražští kriminalisté pro zločin podvodu. V případě odsouzení hrozí pachateli za tento skutek trest odnětí svobody ve výši až osm let," dodala Soukupová.

Autor / zdroj: -cra-

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.