KULTURA / Výstavy

Pestré Velikonoce v rozkvetlé botanické zahradě
Ve skleníku Fata Morgana rozkvetly Tropické květy. 
Autor / zdroj foto: Darina Miklovičová

Praha

Botanická zahrada hl. m. Prahy zve návštěvníky na velikonoční prohlídku botanické zahrady. Venkovní expozice září jarními květy narcisů, tulipánů a hyacintů a kvete i řada dřevin. Skleník Fata Morgana nabízí hned dvě výstavy. Až do 7. dubna jsou zde umístěny umělecké objekty sochařky Veroniky Richterové vytvořené z recyklovaných PET lahví v rámci výstavy Nová PET Tropicana. Tu doplňuje výstava Tropické květy s živými exotickými rostlinami, na níž si zájemci mohou zakoupit oblíbené pokojové, ale i netradiční rostliny a různé kultivary orchidejí, bromélií nebo masožravých rostlin. Prodej květin se koná ve výstavním sále botanické zahrady. Skleník Fata Morgana bude v pondělí 1. dubna, tedy na Velikonoční pondělí, mimořádně otevřený. Na Zelený čtvrtek 28. března se zájemci mohou vypravit na první, velikonočně laděné kurátorské provázení – za jarními bylinkami.

„Na Velikonoce meteorologové slibují příjemné jarní teploty, není tedy nic lepšího než vyrazit na procházku do přírody nebo do botanické zahrady. Ve skleníku Fata Morgana jsou k vidění hned dvě výstavy plné pestrých barev a navíc si návštěvníci v rámci výstavy mohou zakoupit oblíbené pokojovky či zajímavé exotické rostliny. Skleník navíc bude výjimečně otevřený i na Velikonoční pondělí a milovníci tropických květů si tak mohou návštěvu botanické zahrady ve svátek skutečně užít,“ zve Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Tropické jaro ve skleníku Fata Morgana
Tropické květy si mohou návštěvníci botanické zahrady přijít prohlédnout do skleníku Fata Morgana. Do 7. dubna doplňují aranžmá kvetoucích exotických rostlin aktuální výstavu pestrobarevných plastik z recyklovaných PET lahví Nová PET Tropicana. Výstava je prodejní, a tak si zájemci mohou některé zajímavé exempláře odnést i domů. K dispozici je pestrý sortiment exotických zástupců kapradin, broméliovitých, orchidejí, sukulentů, palem, masožravek i vděčných klasik pokojové zeleně. Prodej probíhá ve výstavním sále v Ornamentální zahradě. Skleník Fata Morgana, a stejně tak i prodej rostlin budou mimořádně otevřené i na Velikonoční pondělí 1. dubna.

Komu se nelení, tomu se zelení...
Na Zelený čtvrtek, tedy 28. března, zve botanická zahrada na první kurátorské provázení tohoto roku. Tématem jsou jarní rostliny a bylinky. Kurátorka Jarmila Skružná návštěvníkům ukáže jarní byliny plné minerálů a vitamínů, ale i zrádně šťavnaté rostliny, které bychom do velikonoční nádivky určitě dávat neměli. Kurátorská provázení se konají od 17 hodin a místo na prohlídce si není třeba rezervovat. Sraz na provázení 28. března je u hlavního vstupu u Sídliště Bohnice. Účast je zahrnuta v ceně standardního vstupného. Další plánované komentované prohlídky přiblíží zájemcům palmy a cykasy či lesní trvalky a zaměří se i na skalničky, pokojové rostliny a sukulenty.

Motýli na cestách
Botanická zahrada Praha rovněž připravuje oblíbenou výstavu živých tropických motýlů, která bude tentokrát zaměřená na migraci. Do Prahy postupně dorazí na 5 000 kukel několika desítek druhů motýlů z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou. Budou zde zastoupeny mnohé druhy otakárků, baboček i oblíbení martináči. Kromě přehlídky exotických motýlů ve skleníku se návštěvníci mohou těšit na bohatý víkendový doprovodný program v podobě tvořivých workshopů, doplňkovou výstavu dávno vyhynulých druhů tropických motýlů ve výstavním sále s názvem Ztracená krása nebo panelovou výstavu se zajímavostmi ze světa motýlů a jejich ochrany. Výstava Motýli: Dobrodružná cesta se koná od 19. dubna do 2. června.

Autor / zdroj: Darina Miklovičová

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.