VOLNÝ ČAS / Zoologické zahrady

Deset tipů pro návštěvu Zoo Praha
Lemur kata žijící v pražské zoologické zahradě. 
Autor / zdroj foto: Petr Hamerník, Zoo Praha

Praha

Hlavní sezóna Zoo Praha je oficiálně zahájena a spolu s ní se množí dotazy veřejnosti: Kdy je nejlepší do zoo vyrazit? Jak se vyhnout frontě u pokladny? Dají se využít nějaké slevy? Na tyto i na další otázky proto odpovídáme v novém desateru zkušeného návštěvníka Zoo Praha.

1. Neděle je klidnější než sobota

Většina lidí míří do zoologické zahrady o víkendu. Pokud váháte, který z volných dní návštěvě Zoo Praha věnovat, pak mějte na paměti tajemství všech ostřílených návštěvníků: Neděle je vždy méně rušná než sobota. V neděli tak nejen pohodlněji zaparkujete, ale i v areálu se vyhnete případným davům. A pokud plánujete návštěvu ve všední den, pak vězte, že statisticky „nejvolněji“ bývá v úterý!

2. S e-vstupenkou bez čekání a levněji

Fronta na koupi vstupenky u pokladny? Kdepak, čekání je pro nepoučené… Ostřílený návštěvník si předem pohodlně koupí elektronickou vstupenku v e-shopu a zamíří rovnou k turniketům. A ještě k tomu ušetří. Ať už jde o dospělou, dětskou či studentskou vstupenku, její elektronická verze je oproti papírovému lístku až o 50 korun levnější. Na rodinné vstupence, která platí pro dva dospělé a až čtyři děti, pak online koupí ušetříte dokonce 150 korun! 

3. Výhodná nabídka pro školy i školky

Když jsme u těch slev, pražská zoo připomíná ještě jednu velmi výhodnou nabídku, a to pro školní skupiny. Žáci základních a středních škol tady zaplatí za vstup pouhou stokorunu, žáci mateřských škol dokonce jen 50 korun. Učitelé si navíc mohou vybrat z celé škály tematických prohlídek s odborným průvodcem a zábavně tak doplnit právě probíranou látku v biologii, přírodovědě či prvouce! 

4. Využijte nový vchod i zastávku MHD

Každý zná ikonický hlavní vstup do zoo s chodníkem slávy, motoristé pak často využívají jižní vstup poblíž řeky u rozlehlého parkoviště. Víte ale, že před nedávnem tady otevřeli zbrusu novou bránu do zoo? Přímo na Sklenářce, u nového pavilonu goril. Bez davů, bez čekání. Když navíc vstup využijete hned ráno, budete mít Rezervaci Dja i malou gorilí samičku Mobi jen pro sebe. A co víc – stejně jako u hlavního vchodu, i zde staví hned před branou městské autobusy. Stačí vyrazit ve směru Podhoří: číslem 234 z Holešovic nebo linkami 235 a 236 od Bohnic.

5. Nepřízeň počasí jako nečekaná výhoda

Přemýšlíte o návštěvě zoo, ale prší, fouká nebo je pod mrakem? Tak to už neváhejte ani chvíli a začněte se obouvat! V zoo mají 15 vnitřních pavilonů. V loni otevřené Rezervaci Dja se můžete usadit v rozlehlém hledišti, odkud lze nejen sledovat gorily, ale také se tam můžete nasvačit nebo si dobít mobil. Suchou nohou navštívíte i tygry, hrochy nebo žirafy, ohřejete se u orangutanů či komodských draků v Indonéské džungli nebo mezi volně létajícími papoušky v Rákosově pavilonu. Koukněte na mapu a naplánujte si indoorovou trasu Zoo Praha!

6. Jízda po areálu pro malé i velké

Návštěva pražské zoo nemusí být pouze procházkou, ale může být i projížďkou! Rodinám s dětmi půjčuje u hlavního vchodu bezplatně speciální vozíčky, ve kterých můžete své ratolesti tahat po areálu. Pokud máte problémy s mobilitou vy nebo váš parťák, není nic snazšího, než si zdarma zarezervovat invalidní vozík, nebo zakoupit jízdu ZooExpresem – v tomto případě navíc po boku odborného průvodce. 

7. Pejska berte s sebou, zavazadlo nechte v boxech

V Zoo Praha vítají psy všech velikostí. Každý návštěvník má dovoleného jednoho psího kamaráda na vodítku. Kromě návštěvy pavilonů, průchozích expozic a dětských hřišť s vámi může jít kamkoliv. A zatímco vy budete pozorovat zvířata v pavilonu, pejska s náhubkem můžete nechat na uvazovacím místě. S sebou po areálu naopak nemusíte tahat žádná těžká zavazadla – úložné boxy u všech vstupů můžete pohodlně využít k jejich bezplatnému uschování.

8. Zoogastro ve 21. století

Smažák, párek v rohlíku nebo točená zmrzka. Jasně, že máme! Ale dnes už se nemusíte spoléhat jen na smažené nebo tučné. Věděli jste, že v restauraci Gulab najdete hned několik bezmasých jídel? Vyzkoušíte černou čočku beluga s halloumi sýrem nebo snad vegetariánské kari s domácím pita chlebem? V restauraci Oceán vás zase potěší vždy jiná denní nabídka hotovek, na Oboře vám připraví čerstvé burgery se zaručeně nejlepším výhledem v Praze a v Gočárových domech se s prvotřídní svíčkovou či kachnou před vámi přenesete do období první republiky. Oběd v zoo zkrátka může mít styl!

9. Akce pro návštěvníky zdarma každý týden

Chcete v Zoo Praha zažít něco speciálního? Sledujte její program! Ve všech ročních obdobích vás čeká celá řada komentovaných krmení a setkání u zvířat – můžete posnídat po boku bizarních hrabáčů, poobědvat s hejnem tučňáků nebo svačit spolu se slavnou luskouní samičkou Šiškou. Vedle toho chystá zoo na každý týden alespoň jednu tematickou akci. V programu naleznete prohlídky vybraných expozičních celků s odborným průvodcem zdarma pro všechny návštěvníky.

10. Nespěchat, pozorovat, fotit, natáčet, sdílet!

A poslední tip? Hlavně si návštěvu zoo užijte. Nesnažte se stihnout všechno za každou cenu. Zoo Praha je rozlehlá, stejně byste to nestihli v pohodlí. Zastavte se u expozic, sledujte chování zvířat, posaďte se v Pavilonu hrochů či Africkém domě na lavičku, nebo se usaďte v pohodlném hledišti u goril či lachtanů a pozorujte dění před vámi. Dejte si na čas. A pokud se vám podaří něco hezkého vyfotit či natočit, označte Zoo Praha ve svém příběhu na Instagramu či Facebooku. Zoo poté Vaši fotku moc ráda přesdílí na jejím oficiálním profilu!

Autor / zdroj: Filip Mašek

Partneři

Aguglia
Aktivní dítě
Maminčino koření
IP Polná
WWW design
trendhim.cz
Vitakraft
Koyo Bearings Česká republika s.r.o.